złote zawieszki

Wisiorki ze złota – najważniejsze kwestie dotyczące ich wyboru

Złote zawieszki na łańcuszek są lubianym przez kobiety i niezwykle eleganckim fragmentem biżuterii. Wybór na rynku w tym zakresie jest bardzo bogaty i każda pani może wybrać coś dla siebie. Rozmaite wzory mniejszych lub większych rozmiarów mogą być noszone z kreacjami codziennymi i wieczorowymi. Czym kierować się przy doborze?

Wisiorek z kamieniami czy bez?

Wisiorki ze złota mogą być wysadzane kamieniami szlachetnymi lub pozbawione tego typu ozdób. Choć wybór w zasadzie uzależniony jest od gustu samej kobiety, mimo wszystko lepiej jest wybierać opcje uniwersalne – chyba że kupujemy biżuterię na każdą okazję.

Dość uniwersalnym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju przezroczyste kamienie. Inne kamienie, jak szmaragdy, choć są piękne, nie odnajdą się przy każdej kreacji. Dlatego też jeśli zawieszka ze złota ma być dość uniwersalna, lepiej zdecydować się na taką bez dodatków lub z dodatkami w barwach, które dopasowują się do większej ilości stylizacji.

Zawieszki ze złota – jaka próba?

Próba złota wpływa na wytrzymałość oraz jakość zawieszki. Warto wybrać wisiorek o wyższej próbie – na przykład 585, bowiem jest znacznie wytrzymalszy na ewentualne zarysowania i uszkodzenia. W przypadku codziennej biżuterii ma to ogromne znaczenie, bowiem ocieranie o odzież może szybko zniszczyć złoto o niższej próbie.

Nawet jeśli złota zawieszka na łańcuszek ma być wykorzystywana tylko na większe okazje, zdecydowanie pewniejszym wyborem jest próba 585, która mniej śniedzieje i znacznie lepiej się prezentuje od niższych prób nawet po upływie dłuższego czasu.