stylizacje z kolczykami

Kolczyki – dyskretny dodatek podkreślający stylizację

Ozdobą każdej kobiety jest modna biżuteria. Oczywiście nie wszystkie panie noszą kolczyki w uszach, ale dla zdecydowanej większości są one lubianym dodatkiem, który pomaga podkreślić urodę. W tym artykule podpowiemy, jak dobierać kolczyki, które można tanio zakupić na wyprzedażach.

Dobór biżuterii

Można śmiało powiedzieć, że dobrze dobrana biżuteria jest doskonałym uzupełnieniem każdej stylizacji. Dodatek, który urozmaici nawet skromny ubiór to wiszące wkrętki lub kolczyki. Zawsze trzeba kierować się podobnymi kryteriami doboru i nie ma znaczenia, czy wybierasz kolczyki złote, czy też srebrne. Najtańsze są oczywiście modele ze sztucznych materiałów, jednak przeglądając oferty sklepów internetowych możemy trafić na tanie kolczyki srebrne lub wykonane ze złota (będą oczywiście nieco droższe niż modele wykonane np. ze stali chirurgicznej, jednak jeśli zależy nam na jakości biżuterii zdecydowanie warto postawić na metale szlachetne).

Kolczyki w ciele

Coraz modniejszym trendem jest piercing, jeśli chodzi o samo umiejscowienie biżuterii. Jednak nie zawsze dobrym rozwiązaniem są kolczyki umieszczone w nietypowych miejscach. Czasami mogą nas oszpecić, dlatego lepiej zachować szczególną ostrożność. Oprócz uszu przekłuwa się też wargę, łuk brwiowy, nos oraz pępek. Piercing uważany jest wśród młodych osób za ciekawy dodatek, który doskonale podkreśla temperament oraz charakter. Jeśli planujesz zakup kolczyków to w pierwszej kolejności zwróć uwagę na kształt twarzy.

Różne rodzaje kolczyków – kształty i dodatki

Ozdoby trójkątne lub kwadratowe pasują do twarzy owalnej. Takie dodatki powodują, że niezależnie od długości kolczyków rysy będą bardziej wyraziste. Chodzi przede wszystkim o to, żeby miały kanciaste kształty. Krótkie kolczyki polecane są do wąskiej i trójkątnej twarzy. W takiej sytuacji lepiej unikać ozdób wiszących. Z kolei w długich kolczykach najkorzystniej będą prezentować się panie o okrągłej twarzy. Krótkie ozdoby z pionowymi elementami również sprawdzą się świetnie w ich przypadku. Przy doborze biżuterii do ubioru trzeba sugerować się głównie typem dekoltu. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, gdzie kupić tanie kolczyki.