bransoletki z kamieni naturalnych

Bransoletki z kamieni naturalnych — korzyści i cechy biżuterii

Natura naszej planety pełna jest różnorodnych kamieni naturalnych, z których każdy jest na swój sposób wyjątkowy. Wszystkie minerały mają różne odcienie, twardość i inne właściwości. Aby wybrać najbardziej odpowiednią bransoletkę z naturalnym kamieniem szlachetnym, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych niuansów. 

Do czego służą kamienie naturalne w akcesoriach?

Klejnoty są dobrym uzupełnieniem biżuterii wykonanej z metali szlachetnych. Wzbogacają wygląd elementów biżuterii, zaskakują grą światła i blaskiem. W zależności od modelu egzemplarza nadają się one zarówno do noszenia na co dzień, jak i na uroczyste okazje. Minerały mogą również podkreślić urodę osoby noszącej, jeśli są mądrze dobrane.

Oprócz hipnotyzującego blasku bransoletka z kamieni ma właściwości magiczne i lecznicze. Dla każdej osoby mogą stać się prawdziwym talizmanem, który będzie przyciągał pozytywną energię. Również kamienie półszlachetne mogą:

  • Chronić przed złym okiem i zepsuciem;
  • Pomoc w rozwiązywaniu trudnych problemów życiowych;
  • Znaleźć swoją miłość;
  • Dać pewność siebie;
  • Pokonać lęki.

Dodatkowo mają pozytywny wpływ na zdrowie osoby noszącej.

Jak wybrać bransoletki z kamieni naturalnych?

Aby wybrać bransoletkę z kamieni naturalnych, musisz wziąć pod uwagę osobliwości swojego wyglądu. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest Twój typ kolorystyczny. Jeśli masz ciemne włosy, brązowe oczy, ciemną skórę, w tym przypadku pożądane jest, aby wybrać nasycone odcienie ciepłej palety. Jeśli chodzi o metal, można tu nosić złoto, srebro i platynę. Pierwszy rodzaj metalu w tym przypadku podkreśli piękno skóry, a pozostałe zagrają na kontraście i dodatkowo podkreślą opaleniznę.

Niektóre naturalne minerały mają silną energię, więc nie noś ich na co dzień.

Bladolice dziewczyny o jasnych włosach i szaroniebieskich oczach powinny wybierać pastelowe i półprzezroczyste kamienie w chłodnej palecie barw. Mogą podkreślać łagodność wyglądu osoby noszącej. Jeśli chodzi o rodzaj metalu, w tym przypadku warto zatrzymać się na srebrze, platynie lub białym złocie.