Przy wyborze bielizny ważne są też materiały!

Kupując bieliznę, większość osób zwraca uwagę na jej cenę, trwałość i wygląd, niekoniecznie zawracając sobie głowę materiałami, zwłaszcza że nie wszyscy posiadają większą wiedzę na ten temat. Warto ją sobie jednak przyswoić, zwłaszcza ze względu na bieliznę, gdyż noszenie nieodpowiednich materiałów może naprawdę zaszkodzić zdrowiu!

Sztuczne materiały szkodzą

W sklepach znaleźć można wykonane ze sztucznych materiałów szorty, stringi czy figi bielizna taka wykonywana jest między innymi z nylonu, stylonu czy poliamidu. Oczywiście ma to swoje zalety, przede wszystkim gwarantuje dobrą trwałość tych elementów, a także pozwala na ich bogate zdobienie. Jednak z punktu widzenia zdrowia najlepsza jest bielizna z naturalnych materiałów, czyli przede wszystkim bawełny. Jest przyjemna w dotyku, a więc gwarantuje komfort, nie obciera i nie obciska, co w przypadku tych wrażliwych stref może być bardzo uciążliwe gdy ma miejsce, a także zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Jest to ważne zwłaszcza dla osób cierpiących na infekcje intymne, gdyż dostęp powietrza utrudnia rozwój bakterii czy grzybów, podczas gdy noszenie bielizny fig czy innych elementów ze sztucznych materiałów sprzyja zakażeniom i rozwojowi organizmów chorobotwórczych.
Kiedy zaś chce się zachować równowagę między trwałością, estetyką i walorami prozdrowotnymi, można wybierać majteczki z połączenia bawełny na przykład z poliamidem. Lepiej jednak nie wybierać produktów w całości syntetycznych.