Oryginalne pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy – cechy, jakie powinien posiadać ten idealny i jedyny

Wręczenie pierścionka zaręczynowego to bardzo symboliczny moment, który jest jednym z najważniejszych w życiu. Z pewnością każdy pragnie, aby jego widok spotkał się z nieukrywanym zachwytem i entuzjazmem przyszłej panny młodej. I dlatego należy dobrze się przyłożyć do jego wyboru, co może nie być łatwe biorąc pod uwagę, jak wiele różnych pierścionków oferują sklepy jubilerskie. Jak więc kupić pierścionek idealny?

Bezpieczna klasyka czy nowoczesność?

Pierścionki zaręczynowe najczęściej są wykonane ze złota, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podarować wybrance srebro. Złoto kojarzy się z luksusem, srebro jest za to znacznie bardziej ekonomiczne – wszystko więc zależy od tego, jak dużą ilością gotówki się dysponuje. Co ze stylem samego pierścionka? Najlepiej byłoby przyjrzeć się wcześniej jakiego rodzaju biżuterię nosi przyszła narzeczona. Jeśli jest ona raczej stonowana i subtelna, lepszym wyborem będzie klasyczny pierścionek: z jednym głównym kamieniem oraz obrączką, która zwęża się przy kamieniu. Oryginalne pierścionki zaręczynowe w kształcie np. obrączki bez kamienia centralnego sprawdzą się znakomicie w przypadku osób preferujących nowoczesną biżuterię. Na stronie Ergold.pl można zobaczyć wiele ciekawych modeli pierścionków z kamieniami oraz bez nich.

Oryginalne pierścionki zaręczynowe

Kamień – nie tylko diamenty

Sprawą, do której przywiązuje się szczególną uwagę przy kupnie pierścionka jest oczywiście rodzaj kamienia. Najczęściej wybierane są kamienie szlachetne, takie jak diamenty, brylanty czy szafiry. Ich niezwykły blask uwielbiają niemal wszystkie kobiety – wybierając pierścionek z okazałym brylantem można być więc niemal pewnym, że uszczęśliwią wybrankę. Nie oznacza to jednak, że inne kamienie nie wchodzą w grę. Pierścionek zaręczynowy z cyrkonią może również zachwycać, a przy tym jest znacznie tańszy. Cyrkonie są piękne, a także pasują do każdego rodzaju kruszcu.