Pierścionek z rubinem – czego jest symbolem?

Pierścionek z rubinem kojarzy się zwykle z bardzo szlachetnym stylem retro. Czerwony kolor przypisuje się od lat namiętności i miłości, zatem rubin w takim odcieniu wydaje się być symbolicznie wyborem idealnym na zaręczyny. I co najistotniejsze – rubin uznaje się za kamień trwałości uczuć i wierności. Zatem lepszego amuletu nie możemy chyba sobie wymarzyć. Jakimi cechami winien odznacza się pierścionek wraz z rubinem? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Pierścionek z rubinem – czym się odznacza?

Pierścionki mające rubiny są z pewnością mniej popularne, aniżeli te mające brylant, jednakże także cieszą się dużym zainteresowaniem. Wszystko dzięki czerwonej barwie rubinu, którą uznaje się za kolor miłości. Rubin to kamień szlachetny, który może mieć jednakże nie tylko kolor krwistoczerwony, ale i różowy, jak i wszelkie inne odcienie między nimi. Jest to rzadki minerał, zaliczany do grupy tlenków. Jest także odmianą korundu. Największe powodzenie mają pierścionki z rubinem o czerwonej, mocnej barwie z delikatnym niebieskim odcieniem. Jest to tak zwana czerwień gołębiej krwi, która jest bardzo poszukiwana w jubilerstwie. Szafir i rubin, są zaraz po diamencie najbardziej trwałymi minerałami. Rubin to kamień mający wiele właściwości – może podobno wzmocnić serce, usprawnić procesy przepływu krwi, jak również ją oczyścić. Rubin to idealny talizman, gdyż dodaje wigoru i energii. Z uwagi na swoją barwę oraz moc, jest zalecany szczególnie osobom zakochanym.

Co symbolizuje rubin?

Pierścionek z rubinem (więcej) cieszy się sporą popularnością – wiele pań wręcz uwielbia te kamienie i w dodatku są one dopasowane do różnorodnych rodzajów urody. Pierścionki zaręczynowe z rubinami są szczególnymi elementami biżuterii – przykuwają uwagę, zatem należy o tym pamiętać podczas ich wybierania. Kamienie te kojarzy się przede wszystkim z:

  • sukcesem,
  • namiętnością,
  • miłością.

Juz w starożytnym Egipcie uważano, iż rubiny sprzyjają wielkiej fortunie i szczęściu, jak również dbają o wierność i obdarzają miłością.