Panna młoda retro

Każda panna młoda chce być wyjątkowa i najpiękniejsza na świecie. Szukając inspiracji przeglądamy tysiące modeli w salonach sukien ślubnych, często posiłkujemy się też wyborami ślubnymi gwiazd kina czy też kultury.

Suknia ślubna retro

Moda ślubna widziała już chyba wszystko. Były skromne suknie czasów kryzysu, były wielkie bezy lat 90-tych, były księżniczki, modele antyczne dziś wraca moda na suknie retro, piękne ze względu na ponadczasowe fasony i wyjątkowe zdobienia, pełne zmysłowych koronek i wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Przykładami takich sukien są:

– suknia Grace Kelly – czyli lata 50. XX wieku. Jedna z najsłynniejszych sukien ślubnych na świecie. Zaprojektowana przez Helen Rose z MGM, podarowana aktorce przez studio filmowe. Zmysłowa koronka Gorteks zachwyca na górze sukni i na rękawach. Mocno podkreślająca talię z bogatą spódnicą.

– Elisabeth Taylor – kreacja pochodząca z filmu „Ojciec panny młodej”. to kolejna suknia w stylu lat 50. Mocno dopasowana w talii podobnie jak suknia księżnej Monaco, mocno marszczona i rozkloszowana. Co bardzo ciekawe, cały dekolt zabudowany był przepiękną koronką, było to rozwiązanie bardzo przewrotne ponieważ dekolt teoretycznie był zakryty jednak w rzeczywistości  jeszcze bardziej przykuwał wzrok do tej części ciała.

 

Suknie te dziś nie a nic nie straciły swojego blasku, z powodzeniem mogły by zostać założone przez współczesną pannę młodą i w dalszym ciągu robiłaby ona tak samo oszałamiające wrażenie.