łańcuszek złoty

Łańcuszek złoty – czy można go wyczyścić w domu?

Każdy, kto nosi biżuterię taką jak złote łańcuszki, wie doskonale, że szybko może się ona zabrudzić. Taki złoty łańcuszek traci swój blask, staje się matowy i nie wygląda już atrakcyjnie. Konieczne jest jego wyczyszczenie. Pytanie, które nasuwa się w tej sytuacji jest oczywiste. Czy łańcuszek złoty można wyczyścić w domu, czy też konieczne jest oddanie go do złotnika, który wyczyści go lepiej?

Biżuterię można czyścić w domu

Biżuterię można oczywiście czyścić w domu, jednak warto przy tej czynności zachować sporą ostrożność. Złoto – wbrew pozorom – jest dość delikatne. Czyszczenie zbyt szorstka gąbką, może doprowadzić do powstania na jego powierzchni sporych zarysowań. Taka biżuteria po kilku czyszczeniach na pewno nie będzie już wyglądała tak atrakcyjnie jak wtedy, gdy była nowa. Co więcej, zarysowana może łatwiej się brudzić. Zawsze więc do czyszczenia należy używać delikatnej szmatki i odpowiednich preparatów.

łańcuszek złoty w ofercie Marko

Nie tylko pasta do zębów lub mydło

Przyjęło się, że złotą biżuterię najłatwiej wyczyścić pastą do zębów lub wodą z mydlinami. Oczywiście jest to jakiś sposób, jednak warto pamiętać, że popularny przede wszystkim przed laty, gdy preparaty do czyszczenia biżuterii były trudno dostępne. Teraz jest inaczej. Już za nieco ponad dwadzieścia złotych można kupić profesjonalne preparaty, dzięki którym biżuteria będzie lepiej wyczyszczona niż przy pomocy pasty do zębów czy też mydła. Warto zakupić jeden z takich środków i w razie konieczności czyścić biżuterię, pamiętając, że po wyczyszczeniu należy ją opłukać z resztek preparatu i delikatnie osuszyć lub pozostawić w ciepłym miejscu do wyschnięcia.