złote kolczyki dla dziewczynki

Jak wybrać złote kolczyki dla dziewczynki?

Mimo że wiele osób nastawionych jest do przekłuwania uszu dzieciom sceptycznie, proceder ten ma też swoich zwolenników. Uważają oni, że im wcześniej przekłute zostaną uszy, tym lepiej dziecko zniesie całą procedurę. Kiedy uszy zostaną już przekłute, wstajemy jednak przed dylematem – Jak wybrać złote kolczyki dla dziewczynki?

Złote kolczyki dla dzieci – modne i popularne wzory

Kolczyki dla dzieci potrafią być słodkie i rozczulające. Miniaturowe misie, kuleczki słoneczka kwiatuszki… Nie sposób wymienić wszystkie pomysły współczesnych jubilerów, które wzbudzają zachwyt w oczach małych elegantek. Jednak wygląd to nie wszystko – w przypadku takich kolczyków dla dziewczynki liczy się również ich bezpieczeństwo.

Bezpieczne złote kolczyki dla dziecka

Podobnie jak w przypadku kolczyków dla dorosłych, mamy spory wybór kolczyków dla małych dziewczynek. Jednak nie wszystkie wzory są jednakowo bezpieczne w każdym wieku. Choć wszystkie kolczyki dziecięce wykonywane są ze szczególną starannością, dokonując wyboru sami też powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych detali. Przede wszystkim kolczyki nie powinny być na tyle długie, by zaczepiały o elementy u odzieży, lub by inne dziecko mogło podczas zabawy pociągnąć je i wyrwać z ucha. Najbezpieczniejsze są wzory na tak zwanej wkrętce, z dodatkowo zabezpieczonym sztyftem. Jeśli decydujemy się na złote kółeczka, powinny one być na tyle małe, by inne dziecko nie mogą łatwo ich uchwycić i pociągnąć. Oczka powinny być trwale zespolone z kolczykiem – bez możliwości samodzielnego oddzielenia ich przez dziecko.