Jak wybrać rozmiar pierścionka?

Zakup pierścionka jest trudnym wyzwaniem. Nie chodzi tylko o wybór jego wyglądu i projektu. Problemem jest dobór właściwego rozmiaru. To niezwykle trudne, bo dobór wielkości pierścionka „na oko” nie wchodzi w grę. Jak, więc wybrać rozmiar pierścionka?

Porównanie

Najprostszą metodą jest porównanie nowego pierścionka, do tego który już był używany przez posiadaczkę biżuterii. Najłatwiej jest przyłożyć jeden pierścionek do drugiego. Chodzi o to, by ich średnica była dokładnie taka sama. W wielu sytuacjach nie ma możliwości dyskretnego pożyczenia pierścionka i sprawdzenia jego wymiaru. Na szczęście biżuterię ze szlachetnych matali można modyfikować, czyli zwiększać lub zmniejszać rozmiar. Jeśli, więc nawet nie uda się dobrać idealnego rozmiaru, to zawsze można później go zmienić. To oczywiście wiąże się z dopłatą, ale pozwala poczuć się bezpiecznie osobie, która kupuje pierścionek. To bardzo ważne zwłaszcza, gdy biżuteria ma być prezentem dla ukochanej osoby. 

Różny producent, różny rozmiar

Rozmiarówka pierścionków jest w dużej mierze zależna od producenta biżuterii. Produkty każdego z nich mogą się od siebie różnić. To naturalne. Nie można, więc być pewnym że pierścionek będzie pasował. Najlepiej jest, więc koniecznie sprawdzić rozmiarówkę. Do tego celu służą specjalne tabele, które podsumowują wszystkie rozmiary pierścionków konkretnego jubilera. W rozmiarówce znajduje się średnica wewnętrzna pierścionka, jego obwód wewnętrzny oraz zewnętrzny. U jubilera można przymierzyć różne wzorce pierścionków.