Jak dobrać odpowiedni pierścionek?

Na każdy palec pasuje inny rozmiar pierścionka. Palec palcowi nie jest równy a dobranie nieodpowiedniego pierścionka może czasami okazać się tragedią. Szczególnie w przypadku gdy przyszły narzeczony chce obdarować pierścionkiem swoją wybrankę.

Jaki rozmiar pierścionka?

Gdy same kupujemy sobie pierścionek, na przykład przez internet, wystarczy zmierzyć obwód swojego palca i podać dany wymiar. Gorzej się dzieje gdy to pan kupuje pani pierścionek i nie wie jaki ma podać jego rozmiar. Rozmiary pierścionków są różne i jest ich dużo, czasami lepiej jest gdy pierścionek trafi się za duży niż za mały, ponieważ zmniejszyć pierścionek można zawsze.

Jak dowiedzieć się o rozmiar?

Zaręczynowy pierścionek ma być niespodzianką i to miłą niespodzianką. Narzeczony musi więc podstępem dowiedzieć się jaki rozmiar będzie najlepszy. W tym przypadku może:

– podkraść narzeczonej jakiś pierścionek lub

– poprosić jej koleżankę o przymierzenie pierścionka, na przykład koleżanki.

Istnieje tabela rozmiarów pierścionków i po otrzymaniu konkretnych danych można się nią kierować u jubilera przy kupnie pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek to ważna sprawa

Zaręczynowy pierścionek to bardzo poważna sprawa, dlatego przy jego wyborze należy się kierować:

– precyzją, 

– gustem obdarowywanej osoby,

– kształtem danego wzoru pierścionka. 

Należy też pamiętać, że gdy kobieta jest w ciąży jej palce mogą być grubsze niż gdyby była w normalnym stanie. W takim przypadku pierścionek też powinien być o co najmniej dwa rozmiary większy.