grawer na obrączkach

Grawerowanie – bardziej osobisty charakter biżuterii

Wybór odpowiedniego prezentu dla bliskiej osoby zazwyczaj nie jest prostym zadaniem. Większość biżuterii czy zegarków na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie. Aby nadać jej unikalny charakter stosuje się m.in. grawerowanie. Wtedy prezent staje się bardziej osobisty i jedyny w swoim rodzaju.

Co trzeba wiedzieć o grawerowaniu

Technika ta polega na umieszczeniu na twardej powierzchni oryginalnego i często osobistego napisu czy grafiki. Wykonuje się to w sposób mechaniczny za pomocą profesjonalnych urządzeń lub za pomocą lasera. W jednym i drugim przypadku grawer jest niezwykle precyzyjny i trwały. Grawerować można na różnych powierzchniach, ale najczęściej jest to stal szlachetna, mosiądz bądź tytan.

Gdzie można umieścić grawer?

Bardzo częstym zwyczajem jest grawer na obrączkach od Marko.pl. Zazwyczaj umieszcza się na nich imię przyszłej małżonki i małżonka, a także datę ślubu. Tak naprawdę jednak treść może być zupełnie inna – jeszcze bardziej osobista i rozpoznawalna tylko dla tych dwóch osób.  

Grawer na zegarku umieszcza się na jego tylnej części, jest więc on niewidoczny dla nikogo innego poza właścicielem zegarka. Zazwyczaj są to życzenia, cytaty i podziękowania.

Zastosowanie grawera na zegarku czy grawera na obrączkach ma również wymiar bardzo praktyczny – jeśli obrączka czy zegarek zostaną zagubione, to znacznie łatwiej odnaleźć właściciela wygrawerowanej biżuterii choćby z tego powodu, że znajdują się tam istotne informacje. Grawer można także umieścić na wielu innych przedmiotach ze stali, np. sztućcach.